Mixturi lugu

Juba 1825. aastal kasutasid Briti ohvitserid Indias kiniini ja vee segu malaaria raviks. Toonik on oma olemuselt ravim ja algselt loodigi malaaria ennetamiseks troopilistes maades, kuna sisaldas suures koguses kiniini. Tänapäeval lisatakse kiniini toonikusse ainult spetsiifilise mõrkja maitse andmiseks ning selle kogus on oluliselt kahanenud. Briti ohvitserid segasid kiniini ja vee segule suhkru ning lisasid gini ja laimi, et muuta ravim meeldivamaks. Seda võib lugeda klassikalise dzinn tooniku sünniks.
Kollakas-oranž tooniku värv viitab loodusliku kiniini sisaldusele. Kiniin on alkaloid, mida saadakse kiinapuu koorest. Tänapäeval ravitakse kiniiniga endiselt mitmeid haigusi, sealhulgas malaariat. Ka rahvameditsiinis on kiniin aukohal. Küll tasub rõhutada, et oluline on jälgida tarbitava kiniini kogust, kuna liigne tarbimine võib osutuda eluohtlikuks. Tänapäeval levinud toonikute tarbimine üldjuhul mingit ohtu ei kujuta, aga siiski võiksid rasedad naised kiniini tarbimisest hoiduda.


Meile on oluline, et toit ja jook, mida igapäevaselt tarbime, oleksid nii puhtad ja kvaliteetsed kui võimalik ning samal ajal ka maitseelamust pakkuvad! Ja see on põhjus miks jätame oma jookidest välja kõik kunstliku ning ebavajaliku. Meie tooted on keemiavabad ja iseloomulikult maitserikkad!
-Ingel Drinks


Mixtur toonikusiirupi sünnilugu ulatub aastasse 2015 kui õnnestus USA-s esimest korda tooniku siirupit proovida. Kiindumus oli silmapilkne. Eestis tol ajal sarnast toodet saada polnud ja nii ei jäänudki muud üle kui tooniku siirupi valmistamine käsile võtta. Mixturi väljatöötamine võttis poolteist aastat katsetamist. Mixturi koduks oli kohvik Kohvihoovik Pärnus. Nii saidki kohviku klientidest "katsejänesed", kes aitasid toote valmis teha. Brändi nimi Mixtur viitab mikstuurile, mis kõige otsesemal moel ka jooki kirjeldab. Mixtur toonikusiirup valmib käsitööna ja väga väikeste partiidena ning selle valmistamisel kasutatakse naturaalseid taimede ja vürtside ekstrakte, sealhulgas looduslikku kiniini. Ühe partii valmistamine kestab mitu päeva. Edukaks osutusid ka katsed klassikalise toonikuveega, mis tähendab, et segasime siirupi ja vee juba pudelisse valmis ehk turule jõudis ka Mixtur tonic water.  Oluline verstapost on ka 2021. aasta suvi kui Mixtur toonik sai täiesti uue brändingu, mis sümboliseerib seda, et lapsest sirgus naine.